Ürdün, Irbid, Mobile Startup Week-End Sonrasında...

0 dakikada yazıldı

9937 defa okundu

Düzenle

Son üç gündür Ürdün'deyim :) Daha önceleri Amman şehrini birçok defa ziyaret ettiğim Ürdün'ün bu sefer Irbid şehrinde yapılan Mobile Startup Week-End etkinliğde konuşma şansım oldu. Startup Week-End'lerin amacı genel olarak katılımcılara hem pratik hem teorik bilgi vererek fikirlerini gerçek hayata geçirebilecekleri bir altyapı oluşturmak veya bazen de eldeki teknolojileri görerek yeni fikirler üretmelerini sağlamak.

Irbid, Ürdün, Mobile Startup
Week-EndIrbid, Ürdün, Mobile Startup Week-End, Gün 1

Malum Ürdün'de Cuma-Cumartesi'leri hafta sonu olarak tanımlandığı için etkinlik Perşembe günü başladı ve Cuma-Cumartesi hafta sonu da devam etti. İlk gün kısa bir Windows Phone 7 girişi yaptıktan sonra Cuma ve Cumartesi günleri de günde 4 oturum olmak üzere toplam 8 oturumluk bir Windows Phone 7 seminer serisi sundum.

Irbid, Ürdün, Mobile Startup Week-End, Gün
2Irbid, Ürdün, Mobile Startup Week-End, Gün 2

Etkinliğin sonunda yapılan sunumlarda sadece benim oturumlara katılan arkadaşların çalışır demolarının olduğunu görmek :) sinsi bir şekilde sevinmemi sağladı açıkçası :) Üzerine bir de etkinliğin sonunda dereceye giren projelerin çoğu WP7 oturumlarından çıkınca :) daha da sevindim. Tamam kabul ediyorum Jüri'de ben de vardım :) ama "valla" kimseye öncellik tanımadım :)

Ne düşündüğünüzü biliyorum ;) Türkiye'de de yakında WP7 etkinliklerimiz olacak. Sıkı durun ;)