T-Mobile Samsung Omnia 7 ile Mango

0 dakikada yazıldı

39798 defa okundu

Düzenle

Dün Mango update serüvenimden bahsedince birçok mail almaya başladım, özellikle Samsung Omnia 7 sahiplerinden :) O nedenle neyi nasıl çözdüğümle ilgili bilgileri adım adım paylaşacağım birazdan. Ama sakın unutmayın, tüm bunlar bende çalıştı diye sizde de çalışacak diye birşey yok. Bu konu ile ilgili herhangi bir teknik destek vs vermem mümkün değil. Ben de saatlerce araştırıp deneye-yanıla sonunda bulduğum yolu sizlerle paylaşacağım. Arada bir yerde sizin yolunuz farklı nedenlerle saparsa yardımı benden istemeyin :)

T-Mobile Samsung Omnia 7

Tüm yazı boyunca bahsedeceğimiz ve üzerinde çalışacağım cihaz Samsung Omnia 7'nin T-Mobile Almanya'da satılan versyonu olacak. Bu cihazın artık ne özelliği varsa sadece bu cihaza Mango update'i dağıtılmıyor şu anda :) Diğer dünyadaki tüm cihazlara dağıtım gerçekleşiyor. Peki bu durumda ne yapabiliriz?

Yapacağımız şey Omnia 7'nin ROM'unu tamamen sıfırlamak olacak. Ben Almanya yerine Hollanda için hazırlanmış ROM'u cihaza atarak hem T-Mobile logosundan kurtuldum hem de cihaz mango update'ini alır hale geldi. Takip edeceğimiz adımlar şöyle olacak;

Tüm bu işlemleri öğrendiğim adres deşurası. Sizler için bire bir çevirmeye çalıştım. Sorun olursa linki kullanarak ana kaynağa da ulaşabilirsiniz.

İşlemleri tamamladıktan sonra NoDo ve diğer updatelerin gelmesi için uygulayacağınız teknik ise şöyle.

Bu kadar uğraşmamızın nedeni aslında daha T-Mobile Almanya Samsung Omnia 7'lere update'in gelmemiş olması. Nedenini inanın bilmiyorum. Kaç gündür bu şekilde update ettiğim Wp7'yi kullanıyorum. Hiçbir sorunu da yok.

Son olarak, bu yaptıklarımız Jailbreak falan gibi birşey olmadığını da söyliyim. Yukarıdaki adımlarla yüklediğiniz bir telefon developer unlock bile değil. Yani hiçbir sakat durumu yok telefonun.

Hepinize kolay gelsin!