Teknolot.TV, Daron.TV ve AzureShow.com

0 dakikada yazıldı

37680 defa okundu

Düzenle

Bu aralar çok yoğun bir tempo var :) Söylemedi demeyin... Haber haber üzerine, paylaşım paylaşım üzerine takılacağız önümüzdeki bir hafta. İlk haberim Teknolot.TV sitemiz! Yepyeni bir site! Uzun süredir hayalini kurdum eğitim ve webcast içeriğinden öte bir teknik video portalı. Süper basit adımlarla başladık sitemize ve videolarımızı youtube'da tutarken portalın geri kalanını Azure'a aldık :)

Teknolot.TV
Yayında!Teknolot.TV Yayında!

Teknolot içerisinde ana olarak iki konsept var şu anda. Bunlardan biri "kanallar". Şu an için sadece "AzureShow" kanalı var. Yakında birkaç kanal daha açılacak :) Kanallarda sohbet, muhabbet, teknik içerik hepsi beraber ilerleyecek ve bir konu etrafında olacak. Diğer konsept ise "videobloglar". Video bloglar sektörden seçkin uzmanların blogları olarak şekillenecek ve tabi ki bu uzmanlar kendi videobloglarında ne isterlerse yayınlayacaklar :) Eğer biraz daha detay isterseniz aşağıda Teknolot.TV sitemizin açılış videosunu izleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanında iki duyurum daha var :) ve tabi ki her ikisi de Teknolot.TV ile alakalı. Teknolot.TV ile beraber açılan AzureShow da artık yayın hayatına kavuştu. AzureShow tamamen Azure konulu bir kanal. İster Teknolot.TV üzerinden ulaşın, ister doğrudan www.azureshow.com adresine uzanın :) ister belirli aralıklarla benim bloğa atacağım özet blogpostlarla takip edin veya isterseniz :) youtube'dan takip edin. Seçenekler çok görüldüğü üzere :) Benim tüm bunları tweetleyeceğimi, facebook sayfama atacağımı da düşünürseniz takip yöntemleri bol. AzureShow ile ilgili ilk video aşağıda, yeni videolar da sırayla geliyor. Hatta ilk mobile services videom da şu anda yayında.

Son olarak da yine uzun süredir yapmak istediğimi ve biraz biraz youtube kanalımdan başladığım videoblog olayı. Onu da daha basit bir arayüzle Teknolot.TV'ye taşıyorum. İsteyenler Youtube'dan takip etmeye tabi ki devam edebilirler, ayrıca shortcut olarak daron.TV adresini de kullanabilirsiniz. Videoblogumda yakında ilginç şeyler paylaşmayı düşünüyorum :) Sonuçta orası benim özel alanım olacak :) Yazılım dışında konularda birşeyler paylaşmak istediğimde yer bulamıyordum. İyi oldu :)

İşte böyle :) Teknolot.TV, AzureShow.com ve Daron.TV şeklinde üç proje ile karşınızdayım :) Umarım beğenirsiniz! Çok yakında görüşmek üzere.