TechEd Middle East 2011'de konuşuyorum!

0 dakikada yazıldı

12404 defa okundu

Düzenle

Geçen sene de konuşmacı olduğum TechEd Middle-East bu sene artık epey yaklaştı. Bu sene etkinliğe katılmayı düşünenleriniz varsa geçen seneden deneyimlerime buradan ulaşabilirsiniz. Bu yıl 8-10 Mart arasında yine Dubai'de gerçekleştirilecek konferansta ben de (şimdilik :)) üç oturum sunacağım.

Stepping Outside the Browser with Microsoft Silverlight 4 - Bu oturumda Silverlight 4'ü bir desktop development platformu olarak inceleyeceğiz. Desktop uygulamaları yolculuğunda Silverlight'ın avantajlarına ve yapabildiklerine göz atacağım. Birkaç tane güzel trick sürpriz var :) Bu oturumun konferansın ilk günü olacak.

Microsoft Silverlight Performance on Windows Phone - Windows Phone ortamında Silverlight kullanımı aynıymış gibi gözükse de özünde donanım limitleri nedeniyle hikaye biraz farklılaşıyor. Bir uygulamanın açılış süresinden tutun, aldığı FPS'e kadar birçok noktada performans optimizasyonları şart. İşte bu oturumda Windows Phone ortamında Silverlight uygulamalarının performans optimizasyonunu inceleyeceğiz. Oturum konferansın ikinci gününde.

Web Developers Community Chat - Bu tahmin ettiğiniz üzere biraz da free-format bir oturum. Konferansa katılan tüm web developerların davetli olduğu bu oturumda web tarafında oturum sunmuş konuşmacılarımızı da konuk alacağım bir sohbet ortamı yaratacağız. MEA'daki farklı User Group'lardan Lead'leri sahneye alacağım zevkli bir oturum olacağını düşünüyorum :) Community Chat'imiz de yine konferansın ikinci günü.

Maalesef konferansın son günü benim dönmem gerektiği için son güne katılamayacağım. Daha duyurusu resmen çıkmamış olan :) 11 Mart tarihinde İstanbul'da yapılacak bir konferansta da konuşacağım için 10'unda geri dönmem gerekti.

TechEd ME'de
buluşalım!TechEd ME'de buluşalım!

TechEd ME'ye gelenler bana mail atıp haber verebilirlerse oralarda görüşebilir belki beraber bir yemek yiyebiliriz ;)

Görüşmek üzere!