TechEd ME 2011 sonrasında...

0 dakikada yazıldı

11504 defa okundu

Düzenle

Bir TechEd Middle East daha geçti! Bu sene üç oturumla katıldığımda TechEd Middle East geçen seneki TechEd ME'ye kıyasla çok daha gelişmiş ve kocaman bir konferans olmuştu. Özellikle bizim bölgemizde olan bir konferansın böyle büyüyor olması beni çok sevindirdi. TechEd Europe ve North America ile karşılaştırıldığında hala yol almamız gerektiğini yadsıyamayacak olsam da bir yılda alınan yol ciddi şekilde ümit vaat ediyor.

Windows Phone 7 Performans Taktikleri Oturumum, TechEd Middle East,
DubaiWindows Phone 7 Performans Taktikleri Oturumum, TechEd Middle East, Dubai (Foto: Masoud Al-Helou)

Bu seneki oturumlarımda ben Silverlight ve Windows Phone 7 taraflarına değindim. Oturumlardan biri Silverlight'ın masaüstündeki duruma dair detayları paylaşırken özellikle Windows Phone 7 oturumu Level 300 bir oturum olarak Phone 7 uygulamaları geliştirirken dikkat edilmesi gereken performans detaylarını içerdi. Bugün konferansın bitimi ile aldığım habere göre konferansta katılımcı değerlendirmelerine göre developer oturumlarında en iyi konuşmacı seçilmişim :) Sanırım oturumlarda bulunan Türkiye'den gelen herkese bir teşekkür etmem gerek :)

İçerik tamamen İngilizce olsa da sizlerle de slaytları ve örnek projelerin kodlarını paylaşmanın anlamlı olacağını düşündüm. Tüm kodlara ve slaytlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Silverlight Performance on Windows Phone - Codes and Slides - 10032011_3.rar (2,03 MB)\ Stepping Outside the Browser with Microsoft Silverlight 4 - Codes and Slides - 10032011_2.rar (46,70 MB)

Hepinize kolay gelsin ;)