SilverNight İzmir

0 dakikada yazıldı

16949 defa okundu

Düzenle

Dün gece sabahladık! Ege Üniversitesi'nde Ege'deki öğrencilere özel bir SilverNight etkinliği ile sabaha kadar oyun programladık :) Çoğunuzun bu habere kısmen kızacağını biliyorum çünkü SilverNight etkinliğini bekleyen çok vardı. Bu sefer Ege Üniversitesi öğrencilerden Öykü Küçet'in muhteşem çabası ile gerçekleşen etkinliğin kontrolünü de öğrencilere bıraktım :) ve sadece öğrencilerin katılımına açık bir etkinlik olarak yapabildik. Etkinliğin duyurusundan tutun, kayıtların alınmasına kadar herşeyi Öykü ve daha adını sayarak bitiremeyeceğim birçok öğrenci kardeşimiz beraberce yaptılar. Ben de zaten katılımın kısıtlı olduğu etkinlikte herkesi kabul edemezsek onları daha da zor durumda bırakmamak için etkinliği duyurmadım :( Bir dahakine artık.

İzmir, Ege Üniversitesi, SilverNight
Etkinliğiİzmir, Ege Üniversitesi, SilverNight Etkinliği

Özür ve üzüntü parafragfını atladıktan sonra etkinliğin heyecanlı tarafına gelmem gerek. İlk SilverNight etkinliğinde olduğu gibi bu etkinlikte te ciddi oranda ekip / kişi sabaha kadar hiç uyumadan kod yazdı, depreşti ve birşeyler yapmaya çalıştı. SilverNight dışı hiçbir etkinlikte ben bu kadar yoğun bir çaba ve öğrenme süreci görmüyorum! Bunu yine yazılımcının DNA'sındaki "gece çalışma" özelliğine bağlayacağım :) Ha sadece çalıştık mı? Tabi arada eğlendik de... Tweeeet'lerden belli olacaktır ;) Buradan eğlenceli kısmı inceleyebilirsiniz.

Etkinliğin bu seferki konsepti "Oyun Programlama"ydı. SilverNight sabahında 9 ekip oyunlarının sunumlarını yaptılar ve ekiplerden biri birinci oldu :) Birinci olan ekibin oyununda benim adımın geçiyor olmasının birincilikle bir ilişkisi yoktur efendim :)

Eh bu kadar konuştuktan sonra oyunu da paylaşmak gerek sanırım :) Tabi oyunun eksikleri var :) bir gecede hiç Silverlight bilmeyen bir ekipten bu noktaya gelebilmek bile bence süper :) Hafiftan hadi oyunu da açıkliyim :) yolda yağlar var kaçmaya çalışıyorsunuz klavyenizin "Yukarı" ve "Aşağı" tuşları ile. Ayrıca "Space"e basıp takla atıp üzerlerinden de atlayabilirsiniz :) 3 kere yağa takılırsanız ölüyorsunuz. İyi eğlenceler. ;)

Get Microsoft
Silverlight\ SilverNight İzmir birincisi ekibin oyunu!