Silverlight 5 RC oldu!

0 dakikada yazıldı

16178 defa okundu

Düzenle

Silverlight 5 yavaş yavaş release olma yolunda ilerliyor. Türkiye saati ile dün akşam saatlerinde Silverlight 5'in RC sürümü yayınlandı. Detaylara girmeden hemen birkaç noktada sizleri uyarmam gerek. Birincisi SL5 RC sürümünün Go-Live lisansı yok yani RC ile yapılmış uygulamaları yayınlama hakkınız yok. Bunun için release'i beklemeniz gerekecek. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise şu anda bu sürüm ile uyumlu Blend'in çıkmamış olması. Yani bu sürümü bilgisayarınıza yüklerseniz SL5 projelerinizi artık Blend açamayacak. Tabi zaten RC gibi bir "pre-release" sürümü normal makinenize yüklemediğinizi varsayıyorum :)

Silverlight 5 RC Download için tıklayın!

Linki de paylaştığıma göre artık yeniliklerin üzerinden geçmeye geliyor sıra. Hemen hızlı bir liste yapacak olursak;

Gördüğünüz gibi yenilikler arasında önemli maddeler var. Tabi ben yine tüm yenilikleri sıralamadım. Özellikle SL5 Beta ile gelen yeniliklere pek değinmedim. Bunlarla ilgili aşağıda daha önce blogda yazdığım yazıları inceleyebilirsiniz.

Silverlight 5 Beta'da Ancestor Relative Binding\ Silverlight 5 Beta'da Implicit Data Templates\ Silverlight 5 Beta In-Browser Elevated Trust\ Silverlight 5 Beta'da Karater Aralığı ve RichTextboxOverflow\ Silverlight 5 Beta TrickPlay\ Silverlight 5 Beta ile masaüstünde birden çok pencere!\ Silverlight 5 Beta Markup Extensions\ Open in Expression Blend Silverlight 5 Sorunu\ Silverlight 5 Beta ile XAML / Databinding Debugging

Görüşmek üzere!