Outlook.com IN, hotmail.com OUT

0 dakikada yazıldı

26173 defa okundu

Düzenle

Uzun zaman oldu böyle popüler haberler yazmayalı bloga :) İtiraf etmek gerekirse twitter çoğu zaman bu popüler haberlerin ışık hızı ile tüketildiği yer oluyor ve ben de genelde bu tarz haberleritwitter hesabım üzerinden paylaşıyorum ama gelen bazı maillere baktığımda herkesin twitter'da olmadığı gerçeğini de yadsımamak gerek sanırım. Her neyse :) konumuz neydi?

Outlook.com hesabınızı alın!

Microsoft, Hotmail.com'un yerine geldiği öne sürülen yeni bir mail arayüzü ve site ile karşımızda. İtiraf etmem gerek benim hiç hotmail hesabım olmadı :) Çook eski zamanlarda bir email.com hesabım vardı sonrasında da kendimi gmail'de buldum. Yeni outlook.com'u ilk olarak hemen ziyaret edip kendi adınız ve soyadınız ile hesabınızı yaratmanızı tavsiye ederim. Böylece ileride "XX45023" gibi saçma sapan e-mailler almak zorunda kalmazsınız :)

Yeni outlook.com'un metro
arayüzü.Yeni outlook.com'un metro arayüzü.

Ad-soyad ikilisine göre adrese el koymanın ötesinde ben yeni Metro arayüzünü de gerçekten çok beğendim. Sade ve net. Belki de Metro'nun doğru ve güzel uyarlandığı nadir sitelerden biri olmuş yeni outlook webmail'in arayüzü. İster hotmail hesabınızı outlook.com'a geçirebiliyor ister yeni bir hesap ile ilerleyebiliyorsunuz. Hatta daha da güzeli istediğiniz gibi yeni e-mail alias'lar alıp hepsini bir hesaba farklı klasörlerde toplayabiliyorsunuz. Bu özellikle ad.soyad ve adsoyad gibi alternatifleri beraber almak isteyenlerin işine yarayacaktır.

Alias almak için ayarlara
geçebilirsiniz.Alias almak için ayarlara geçebilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsündeki komut ile ayarlara geçtikten sonra "Create a Outlook alias" diyerek yeni bir mail adresi alıp mevcut olana ekleyebilirsiniz. Mail gönderirken de istediğiniz adresi seçip oradan gönderebiliyorsunuz :) Yani herşey tahmin ettiğimiz gibi çalışıyor. Yeni "Alias" almanın bu kadar kolay olması ilginç tabi. İnsanın her şeyi alası geliyor :)

Yeni outlook.com hesaplarında POP3 desteği var fakat IMAP yok. Onun yerine Exchange ActiveSync desteği sunulmuş. Şu an için sadece Facebook entegrasyonu çalışıyor. Yakında twitter ve hatta Skype entegrasyonu da duyurulara göre planlananlar arasında. Hatta benim tahminim şimdiki bazı çalışmayan linklerden de yola çıkarak :) tüm bu outlook.com hizmetlerine ek bazı şeylerin ileride ücretli de olabileceği. Tabi bu sadece beni kişisel tahminim :) Örneğin "reklamsız bir outlook.com" için para vermemiz mümkün olabilir gibime geliyor.

Keşke OWA'da bu güzellikte olsa :) Görüşmek üzere...