ODTÜ'de BigData ve IoT

12 dakikada yazıldı

24919 defa okundu

Düzenle

Gizli bir BigData ve IoT konferansı gerçekleşti geçenlerde ODTÜ, Ankara'da. :) Şaka bir yana, kısıtlı bir katılımla gerçekleşen konferansın özel bir konuğu vardı, Microsoft CEO'su Satya Nadella. Ben de Microsoft Türkiye'nin daveti ile Nadella'dan hemen önceki oturumu Yemeksepeti'nden sevgili Koray Kocabaş ile paylaştım.

Oturumun süresi gereği çok tekniğe giremedik ama zaten özüne bakarsak bugün çoğu kişinin aklında BigData ve IoT'nin ticari olarak uygulanma yerleri ile ilgili soru işaretleri var. Verilen örnekler genelde hep kendini tekrar ediyor. Koray, yemeksepetinden örnekler verirken ben de bizim XOMNI tarafında perakende sektörü için yaptıklarımızdan bahsettim. Güzel, eğlenceli bir gün oldu. Maalesef ben iş yoğunluğundan dolayı benim oturum bittiği gibi İstanbul'a döndüm. Eminim etkinliğin geri kalanı da çok eğlenceli geçmiştir.

Gelen yoğun istek üzerine bu etkinliğin bir kopyasının (Maalesef Satya'sız) farklı şehirlerde de gerçekleşmesi olası diye duydum. Umarım bir dahaki sefere daha büyük bir salon ayarlanır :) Ben de böylece daveti sizlerle twitter ve facebooktan paylaşırım.

Görüşmek üzere.