Nokia Lumia lansmanı dün gerçekleşti!

0 dakikada yazıldı

52439 defa okundu

Düzenle

Dün Nokia'nın Lumia Türkiye lansmanı vardı! Evet sonunda Nokia Windows Phone 8'ler Türkiye'de. Aslına bakarsanız birkaç haftadır satışlar online olarak zaten başlamıştı ve hatta ilk dağıtımların stokları bitmiş bile :) İtiraf etmek gerek ki ne Nokia ne de Microsoft bu kadar hızlı bir satış beklemiyordu :) Neyse, konumuza dönersek :) dün Lumia Türkiye lansmanı gerçekleşti. Lansman'da bir de yazılımcılar için bölüm ayrıldı. Maalesef lansman herkese açık değildi :( Nokia özel olarak davetiye göndererek iş ortaklarındaki yazılımcıları çağırdı. Toplam 50 kişilik bir kontenjan ayrılmıştı developer track için.

Nokia Lansman'daki
oturumum...Nokia Lansman'daki oturumum...

Katılımın developer tarafında az tutulması dışında (basın ve bayi tarafında sanırım bir 500 kişi vardı) herşey çok güzeldi. Yukarıdaki fotoğrafta developer odamızın tasarımını görebilirsiniz :) Bembeyaz :) Gün boyunca 5-6 oturum gerçekleşti. Nokia Developer Champion'lar olarak biz de Özkan Altuner ile birer oturum sunduk. Benim oturumun konusu Windows Phone'daki haritaydı. Özellikle Nokia'da Nokia Drive ve Nokia Maps entegrasyonu ve offline harita kullanımı cidden süper! ;) Umarım yakında bunları bloga yazma fırsatı da bulurum.

Lansman sonunda Kenan Doğulu
konseri..Lansman sonunda Kenan Doğulu konseri..

Günün sonunda gece yemeği ve sonrasında da günün bombası :) Kenan Doğulu konseri gerçekleşti. Kenan Doğulu hayranı sayılmam, denk gelirse dinlerim ama aramam :) Ama şunu söylemem gerek ön yargılarım veya uzaktan izlenimimi kırdı. Eğlenceli bir show yapmanın yanı sıra ben özellikle sahnedeki ekibin kendi içindeki eğlencesini kıskandım :) Hani ben de kod yazarken eğleniyorum da bu kadar makara yapmıyoruz arkadaş :) Ekip içi uyumları ve işlerini yaparken aldıkları zevk takdir edilesiydi. Evet, evet... farkındayım :) konumuz o değil.

Güzel bir lansman geldi, geçti özetle. Aralık gibi Lumia 820'ler de satışta olacak. Son 4-5 gündür ben de Lumia 920 kullanıyorum. Yakında bir yazı ile yorumlarımı ayrıca sizlerle paylaşacağım ama genel olarak pozitif diyebilirim. Biraz daha zaman geçsik bakalım :) dediğim gibi sonrasında yorumlarını ayrı bir yazı olarak yazacağım.

Kendinize çok iyi bakın! Görüşmek üzere.