Neler oluyor, neler bitiyor

0 dakikada yazıldı

24880 defa okundu

Düzenle

Şimdi efendim :) uzun zaman oldu blogdan böyle bir derleme toplamı maili atmayalı. O nedenle bugün öyle bir post yaziyim dedim. İlk olarak sürekli "Hocam gelmişsin haberimiz olmadı" sorununu çözelim :) Bir yere gideceksem, bir yerde etkinlik oluyorsa nasıl haberdar olabilirsiniz?

Benim birinci tavsiyem ilk aşamada tabi ki blogu takip etmeniz. Bunu ister RSS üzerinden yapın ister buradan mail ile kayıt olun her post mail gelsin. Bu işlemi yerine getirdikten sonra geriye kalıyor twitter, facebook, friendfeed konuları :)

Şimdi bazı duyuruları bloga yazmıyorum. Kısa kısa geçmek istediğim şeyleri genelde twitter üzerinden geçiyorum. O nedenle eğer varsa bir twitter hesabınız ve kullanıyorsanız :) www.twitter.com/daronyondem doğru adres olacaktır. Twitter'a attığım herşeyi Facebook'a da atıyorum. http://www.facebook.com/daronyondemtr adresindeki "Beğen / Like" :) düğmesi takip için yeterli olur. Şu sıralar gittiğim geldiğim aktiviteleri de Facebook Fan Page üzerinde yaratıyorum ki toplu olarak bir yerde bir aktivite listesi görme şansınız da olsun.

Son olarak Friendfeed kullananlar da www.friendfeed.com/daronyondem buradan takip edebilirler.

Görüldüğü üzere manzara açık ve net :)

Son zamanlarda bir de GoodReads kullanmaya başladım :) Hani ilgilenenlere ....

Bu aralar neler var?

Önümüzdeki hafta Microsoft Istanbul ofisinde "Silverlight UI Ninja Eğitimi" var :) Kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim :) Sonrasında Mayıs başında ise Ankara'da Silverlight 5 ve ASP.NET MVC3+HTML5 oturumlarım var. "Ankara'ya gelmiyorsunuz" gerçek dışı söylemleri üreten arkadaşlara duyurulur :D

Yurt dışında ise Dubai, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan'a uğrayacağım Mayıs ayı içerisinde. Oralarda olan Türk kardeşlerimiz varsa görüşmek isteyenler bana mail atabilirler ;) Dubai'de Multitouch, Mısır ve Suudi Arabistan'da Azure, Ürdün'de ise Windows Phone 7 anlatacağım.

Uzun zaman olmuştu şöyle bir güncelleme yazısı yazmayalı :) En kısa zamanda görüşmek üzere!