MudRace 5K 2014 Çamur Koşusu

0 dakikada yazıldı

4759 defa okundu

Düzenle

Geçen hafta sonu, 13 Eylül Cumartesi günü Türkiye'deki tek çamur yarışı olan BataÇıka'nın günüydü. Bataçıka benim tüm yıl boyunca heyecanla beklediğim bir yarış. Belki de tüm yarışların en eğlencelisi. Bir koşu yarışı olmanın çok ötesinde, çamurla, doğa ile tabiri caiz ise "depreştiğiniz" bir yarış bataçıka. Tabi ki geçen sene olduğu gibi bu sene de yarış boyunca en güzel anları videoya kaydettim. Hemen aşağıda bir göz atın isterseniz.

Yarışa olan katılım bu sene geçen seneye kıyasla çok daha yüksekti. Katılımın yüksekliği tabi ki son anda ortaya çıkmamıştır :) ama yine de tüm yarışların geç başlamasına neden oldu diyebilirim. Bu sene özellikle parkurun geçen senenin bire bir aynısı olmaması çok hoşuma gitti. Yeni engeller eklenmiş, engellerin aralarındaki mesafeler arttırılmış. Tüm bunlar yarışı çok daha keyifli bir hale getirdi bu sene. Geçen sene engellerin çoğu arka arkaya dizilmişti.

Mudrace 5K,
2014Mudrace 5K, 2014

Yukarıda benim GPS'ten yarış boyunca yakaladığım yolu bulabilirsiniz. Yarışın parkuru epey zorlu. BataÇıka kesinlikle kolay bir yarış değil. Maalesef bu sene ya benim dalgınlığımdan ya da organizasyonun hatasından dolayı parkurun bir noktasında yoldan çıktım. Yukarıda yeşil ile gördüğünüz yolu boşu boşuna gidip geldim ve saatimin GPS verisine göre 3 dakika 35 saniye kaybettim. Açıkçası yarış sonunda etraftaki yarışmacılarla konuştuğumda yanlız olmadığımı gördüm. Çok sayıda kişi tam da benim yolda çıktığım noktada yanlış yöne gitmişler. Yarışın bazı noktalarında maalesef işaretler yeterli değildi bu sene. Yolun bu kısmında kaybettiğim süreyi çıkardığımda ben takriben 39 dakika gibi bir sürede parkuru tamamladım ama tam parkurun sonuna doğru motivasyon kaybetmek hoş olmadı.

Mudrace Finisher
MadalyalarıMudrace Finisher Madalyaları

Yarışın sonunda yaşadığım bir diğer hayal kırıklığı ve kızgınlık ise bitirenlere verilen madalyalarla ilgili. Geçen sene verilen madalyaların arkasında yarış tarihi yazarken bu sene organizasyonu yapan şirketin logosu yer alıyor. Organizasyonu yapan şirket ile bir alıp veremediğim yok :) Hatta Türkiye'nin tek çamur yarışını düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum. Fakat üzerinde tarih yazmayan bir madalyanın benim için hatıra değeri yok. Yarış madalyalarında mesafe ve tarih kesinlikle bulunmalı. Tahmin ediyorum ki bu madalyaları toptan üretip seneye de kullanma hinliğini yapmışlar ama yazık etmişler.

Her şey bir yana MudRace kesinlikle çok eğlenceli bir yarış. Maalesef bu noktada artık yarışa katılabilmek için önümüzdeki seneyi beklemeniz gerekecek :) Ama siz siz olun, seneye kaçırmayın derim!

Görüşmek üzere.