MSDays 2011 Sofya geldi geçti

0 dakikada yazıldı

11929 defa okundu

Düzenle

Geçen sene yine bu zamanlarda Sofya'da MSDays2010 etkinliğindeydim. Bu sene de 2011 sürümü için yine son bir haftadır Bulgaristan'daydım. Bu sene MSDays11'de üç oturumum vardı. İlki tahmin edebileceğinizi düşündüğüm :) HTML5 üzerineydi. İkincisi Windows Phone 7 ile uygulama arayüzleri tasarlarken dikkat edilmesi gereken konuları, taktikleri içeriyordu, son olarak tüm konferansın son oturumunda ise :) Silverlight UI Ninja oturumunu yaptım. Silverlight UI Ninja etkinliğini 26 Nisan'da Türkiye'de de yapacağız.

MSDays 2011, Sofya,
BulgaristanHTML5 Oturumu, MSDays 2011, Sofya, Bulgaristan

İkinci Sofya ziyaretim olan MSDays11 gezim sonrasında biraz Sofya'nın hatta biraz da Plovdiv'in de tadını çıkarma şansım oldu. Tabiri yerindeyse ufak bir kaçamak yaptım. Yol boyunca birçok da fotoğraf çekme şansım oldu. Tüm bu fotoğrafları paylaşma planlarım da var. Ama şimdilik Sofya'da hayran olduğum Cumhurbaşkanlığı binasına ait bir fotoğrafımın linkini vermekten öteye geçemeyeceğim.

Silverlight UI Ninja Oturumu, MSDays 2011, Sofya,
BulgaristanSilverlight UI Ninja Oturumu, MSDays 2011, Sofya, Bulgaristan

Bu kadar geyik yaptıktan sonra :) sıra geldi biraz da içerik paylaşmaya. Aşağıda WP7 oturumunda kullandığım slaytları bulabilirsiniz.

WP7 User Experience Best Practices Deck - 04042011_3.pptx (36,30 MB)

Not: Silverlight UI Ninja oturumu ile ilgili birşey paylaşmıyorum :) O sürpriz kalsın :)