Kıbrıs Windows Phone 7 Gece Kampı ve Windows Azure BootCamp!

0 dakikada yazıldı

32091 defa okundu

Düzenle

Bu hafta sonu çılgın bir haftasonuydu :) Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin davetlisi olarak Kıbrıs'taydım. Şu meşhur SilverNight'larımızın konseptinde fakat bu sefer Windows Phone 7.5 ile ilgili bir gece kampı gerçekleştirdik. Akşam 10.00 gibi etkinliğe başladık ve benim iki saatlik sunumum sonrasında sabah 8'e kadar toplam 6 farklı ekip kendi Windows Phone 7 uygulamalarını yazdılar! Tabi her zamanki gibi gece 00.00'da Pizza partimiz de oldu :)

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Windows Phone 7.5 Gece Kampı
SonundaDoğu Akdeniz Üniversitesi, Windows Phone 7.5 Gece Kampı Sonunda

Gece boyunca tüm "gece" etkinliklerinde olduğu gibi yine en yüksek konsantrasyonu yakaladığımızı söyleyebilirim. Bu etkinliklerde yakaladığımız konsantrasyon ve üretkenliği hiçbir gündüz etkinliğinde yakalayamıyoruz. Ekiplerden inanılmaz güzel oyunlar çıktı, çoğu ekibin WP7 ve SL tarafı ile ilk defa tanıştığını da düşünürsek bu efsanevi hareketler beni şaşırtmadı desem yalan olur.

Sabah 08.00 gibi bitirdiğimiz WP7 etkinliği sonrasında :) 10.00'da, yani evet, 2 saat sonra Windows Azure BootCamp yaptık! Biyolojik sınırlarımı zorlayarak gece sabahladıktan sonra sabah da 5 saatlik bir etkinlik daha yaptık! Sadece ben değil katılımcılarımız da sınırları epey zorladıklar. WP7 ile sabahlayan arkadaşların neredeyse hepsi Azure kampına da kaldılar. 15:45 civarında Azure kampımızı da bitirdik!

Böylece bu kadar sıra süreli bir Kıbrıs ziyaretime sanırım maksimum katkıyı ve etkinliği sıkıştırmış oldum :)  Bu yaştan sonra bir daha yapar mıyım? İşte ondan pek emin değilim :)

Tüm bu maraton boyunca ilk olarak DAÜ MSP'si sevgili Doğukan Demir'e ÇOK teşekkür etmem gerekiyor. Sanırım "Elimde büyüdü" :P desem yalan olmaz ama Doğukan gerçekten süper iş çıkardı. Ve tabi ki ACM ekibindeki herkese de milyonlarca teşekkürler. Bu maratonun gerçek olmasında sizin katkanız hayatiydi.

Bir sonraki Kıbrıs ziyaretimde görüşmek üzere! Kendinize çok iyi bakın!