İlk Hour Of Code Etkinliğim

21 dakikada yazıldı

27988 defa okundu

Düzenle

Herkese, her yaşta programlama öğretmeyi amaçlayan "Hour Of Code" etkinliklerinin bir serisi de global olarak 2015 sonunda, bu ay 7-13 Aralık tarihleri arasında gerçekleşiyor. Benim de gönüllü eğitmen olarak bulunduğum bu sosyal hareket çerçevesinde dün Komşu Kapısı ve Maker Çocuk ekibi ile 9-10 yaş arasında kardeşlerimize programlama öğrettik.

#hourofcode #thehourofcode #codehour #coding #code #minecraft #learntocode #computerscience #programming #makerspace #makermovement #education #community #codeorg #hourofcode2015 #kodlama

A photo posted by Daron Yöndem (@daronyondem) on Dec 10, 2015 at 9:15am PST

Bu benim ilk Hour of Code deneyimimdi ve itiraf etmeliyim ki ilginçti :) Özetle, 9-10 yaş aralığında hitap etme konusunda deneyimli olmadığım kesin :) Günün sonunda bu kadar erken yaşta yazılıma bulaşmanın ne kadar değerli olduğunu böyle kısa bir etkinlikte dahi görebildim. Biz etkinlikte Minecraft ile development senaryosunu takip ettik. Çocukların gözlerindeki "Bu oyunlar böyle mi yapılıyor?" sorusunu sorarkenki parıldamayı görmek inanılmaz zevkli :) Dokuz yaşında bir çocuğun nested For döngüsünü keşfine şahit olmak çok ilginç bir duygu :)

Hour Of Code herkese açık. Hepiniz gönüllü olabilirsiniz. 13 Aralık'ı geçirip geçirmemeniz de esasen önemli değil. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde bir etkinlik yapıp çocukları yazılım geliştirmeyle tanıştırmanızı kimse engelleyecek değil :) Sitedeki araçlara bakmanızı da tavsiye derim. Eğitim esnasında kullanabileceğiniz birçok materyal var. Bir deneyin derim ;)

Kendinize çok iyi bakın ;) Görüşürüz.