Haberler... Duyurular....

0 dakikada yazıldı

53743 defa okundu

Düzenle

Çoğunuz biliyorsunuz, ufak tefek haberleri bloga yazmıyorum genelde.Twitter veFacebook üzerinden duyuruyorum. Hatta itiraf ediyim bazen facebook'u unuttuğum da oluyor. Neyse, konumuza dönersek.. son dönemde farklı kanallardan duyurduğum fakat tek tek bloga yazarak kalabalık yapmak istemediğim haberleri, duyuruları topluca bir blog yazısında paylaşiyim istedim. İşte başlıyoruz...

giik.FM

Podcast'lere tam gaz devam ediyoruz...Tuğberk Uğurlu ile yaptığımızASP.NET Web Api podcasti sanırım geek/geyik dengesi en anlamlı :) podcastlerden biri oldu. Sonrasında Nokia'danGörkem Ercan ile de bir podcast yapma şansımız oldu ve Java/Eclipse taraflarından tutun Windows Phone'a kadar farklı konulara saldırdık :) Yakınlarda planlı sürpriz sohbetlerimiz de sırada bekliyor. Eğer halagiik.FM'i takip etmiyorsanız :) bence tam zamanı. Ne zamana kadar oradaki gelişmeleri blogdan da yazarım bilemiyorum. Bir noktada ucu kaçacaktır kesin :)

Bilkent Mobil Günler

Uzun süredir Ankara'ya gidemedim :) Biken IEEE ekibi vesile oldu ve organize ettikleriMobil Günler etkinliği için bu cumartesi Ankara'ya geçiyor olacağım. Windows Phone, Azure, AWS ve Windows 8 gibi daldan dala atlayarak güzel üç oturum yapacağız etkinlikte. Eğer Ankara'daysanız uğrayın, aralarda iki çift de laf ederiz :)

Açık Akademi Uygulama Yarışması

Açık Akademi'den haberdar mısınız bilmiyorum ama değilseniz de normaldir :) çünkü genel olarak benim blogu okuyanlara pek hitap etmiyor. Eğer etrafınıza yazılıma meraklı ama neyin ne olduğunu bilmeyenler varsa, sıfırdan başlamak isteyenler varsa Açık Akademi başlamaları için doğru yer olacaktır. O nedenle ben genelde kabaca bizim mesleğe ilgi duyan fakat hiçbirşeyden haberi olmayanları Açık Akademi ile tanıştıyorum :) siteyi seviyorlar.

Açık Akademi bu aralar birWindows 8 uygulama yarışmasıdüzenliyor. Ben de Pazar günü Bilgi Üniversitesi'ndeki oturumlara bir uğrayacağım. Bakalım kimler, neler yapıyor gençlerden :)

İşte haberler şimdilik bu kadar :) Görüşmek üzere!