Android Developer Days'de Azure Mobile Services

0 dakikada yazıldı

42777 defa okundu

Düzenle

Bugün Ankara'daydım ve çoğunuza ilginç geleceğinizi tahmin ettiğim bir etkinlikteydim; "Android Developer Days". iPhone'a epeyce bulaşmışlığım var, en azından kullanıcı olarak. Fakat Android bana çok uzak kaldı maalesef. Zaten etkinlikte de pek Android anlatmadım :) Olayımız "Azure Mobile Services"'dı.

Android Developer Days,
AnkaraAndroid Developer Days, Ankara

Bildiğiniz üzere Mobile Services tarafında iPhone, Android, Windows Phone ve Windows 8 desteği mevcut. Ben de etkinlikte hızlıca Azure Mobile Services'a ve Android tarafından kullanımına değindim. Evet, evet :) Bir Android demosu da yaptım ve iki satır da olsa Java yazdım :) Nitekim yazdım demek ayıp ama yaptım işte minik birşeyler :) Etkinlikten de birşey öğrendim; "Property" değil "Attribute"müş onlar :P Şaka bir yana en son bundan 11 sene önce de 2-3 satır Java yazmıştım ve geçen 11 yıldan sonra Java beni yine heyecanlandıramadı :) Zaten etkinliğin amacı da Java'nın beni heyecanlandırması olmadığına göre sanırım sorun yok :)

Konferanstaki oturumuma katılan herkese çok teşekkürler. Konferans ekibi ile iletişimimi sağlayan sevgili Salim Kayabaşı'ya da çok teşekkür ediyorum. Seneye görüşmek ümidi ile sevgili Androidciler :)

Unutmadan, çok yakında daha detaylı mobile services içerikleri ile karşınızda olacağım ;) Takip etmeye devam edin.