Haftanın Özeti; Acer Iconia, Surface Pro ve Azure AutoScaling

0 dakikada yazıldı

31367 defa okundu

Düzenle

Bu aralar epey kendimi video olaylarına verdim :) Malum AzureShow.com'un açılışı ile beraber heyecanım dorukta. Çok yakında güzel videolar geliyor ama ondan önce şöyle bir son haftada olanların bir özetini bloga da atiyim istedim. Kaçıranlarınız vardır diye tahmin ediyorum :)

İlki Build'de dağıtılan Acer Iconia ile ilgili. Unboxing videosunu yukarıda izleyebilirsiniz. Son birkaç gündür cihazı yanıma alıp kullanmayı da denedim. Videoya ek olarak şunu söyleyebiliriz... acil durumda hiç de fena olmuyor cihazın yanınızda olması. Ekran kalitesi rezalet ama pil ömrü hiç fena değil. 8 saat civarı bir pil ömrü var. 2 saatlik işi cihazda yavaşlığından dolayı 4 saatte yapacağınızı düşünürsek :D pil ömrü efektif 4 saatlik iş miktarında denilebilir :) Şaka bir yana tablet olarak idare eder bir cihaz tabi bunu söyleyrek dünyada iPad Mini diye birşeyin var olmadığını varsayıyorum :) Neyse, cihazı merak ediyorsanız videoya göz atın derim ;)

İkinci unboxing videosu Surface Pro hakkında. Yine Build'de verilen cihazın unboxing videosunu çektim. Videoyu çektikten sonraki günlerde bu cihazı da kullandım biraz. Pek yeni birşey söyleyemeyeceğim. Sonuçta bu bir bilgisayar ve kendi donanımına göre normal bir laptoptan bir farkı yok. Dizinizin üzerinde durdurmakta zorluk çekmeniz dışında sizin canınızı sıkacak başka bir şeye neden olacağını sanmıyorum :) Detayları merak ediyorsanız yine yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ben sanırım bu cihazı bazı light demolarda etkinliklerde kullanabilirim veya yolculuklarda da fena olmayabilir. Nitekim benim kişisel olarak mobilde kullandığım bir Vaio Duo Pro 11'im var ve süper memnunum ama olsun sırf şekil olsun diye Surface Pro da kullanılabilir. Nitekim uzaktan sexy durması dışında artısı değil eksisi var Vaio Duo 11'e kıyasla.

Bu videoların dışında AzureShow'da da bir update videomuz var. Önümüzdeki hafta içerisinde de hareketli şeyler olacak Teknolot.TV'de. Söylemedi demeyin :)

Görüşmek üzere!