2015 MVP, RD Programı ve Gelişmeler

15 dakikada yazıldı

18988 defa okundu

Düzenle

Yine geldik klasik 1 Nisan yenilenme dönemine :) Evet, biliyorum. Şaka gibi... Neyse :) Bu sene de mutlu haberi aldım ve hem Microsoft Most Valuable Professional programına hem de Microsoft Regional Director programına 2015 için de davet edildim. MVP'lik tarafında tahmin edebileceğiniz üzere "Microsoft Azure" ürünü ile ilgili MVP oldum.

Bu sene Azure konusunda şirkette de çok farklı şeyler yapma şansımız oldu. Aslına bakarsanız birkaç yıldır yaptığımız çalışmaların meyvelerini aldık :) Azure Search'ün global lansmanında production'da Azure Search kullanan tek firma olmanın yanı sıra bunu Türkiye'den bir geliştirme ekibi ile başarmış olmak da ayrı gurur veriyor bana. Tabi sadece Azure Search değil Azure DocumentDB tarafında da ürün grubu ile yakınen çalışma şansımız oldu. Daha önceleri InformationWeek'e verdiğim bir röportajı twitter/facebook'tan paylaşmıştım :) Azure tarafındaki çalışmalarımızı Microsoft ayrı bir başarı hikayesi olarak yayınladı. Tüm bunları yaparken biriktirdiğimiz bilgi ve birikimi de paylaşmaktan çekinmedik :) DocumentDB global lansmanından sadece birkaç gün önce Azure Meetup'da DocumentDB konuştuk. Mayıs'ta da Azure Search konuşacağız. Anlayacağınız yoğun ve hareketli bir yıl oldu ve aynı tempoda devam ediyoruz :) Azure Meetup'lar Azure konusunda en güncel ve sıcak sohbetlerin olduğu yer oldu.

Yukarıdaki görseli yenilemek artık her sene bir klasik oldu :) Ama bu sene farkındaysanız bir değişiklik var. O da "Nokia Developer Champion" programı ile ilgili. Nokia Microsoft tarafından satın alındıktan sonra programı sonlandırdı :) Yani artık "Nokia Developer Champion" diye bir program yok. Üç sene o programda bulunmak güzeldi :) Nokia'nın programı emekli olduğum ilk program oldu.

Bu vesile ile hızlıca, neler oldu, neler bitti ve neler oluyor başlığında bir özet geçmek istedim :)

Görüşmek üzere.